top of page

Dachy płaskie

Firma Budexpert zawsze zapewni Tobie wsparcie, którego potrzebujesz. Każdy dach jest inny, tak jak jego właściciel i jego potrzeby, dlatego wszystkie nasze usługi są dostosowane  do konkretnych wymagań. Zapoznaj się ze skompensowaną wiedzą na temat instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich jaką zamieściliśmy dla Ciebie poniżej a w razie pytań, zadzwoń lub napisz.

                                                                            Wydajność instalacji

Mimo, że panele fotowoltaiczne nie są nowością na świecie, bo montuje się od ponad ćwierć wieku, to ich montaż na dachach płaskich wydaje się być nadal czymś odległym.

Jest to jednak błędne przeświadczenie.

Przy zastosowaniu odpowiednich komponentów konstrukcja nie jest zbędnie obciążona.

Ponad to dach płaski stanowi idealne środowisko do produkcji energii elektrycznej , ponieważ nie posiada elementów zaciemniających, które powodują zmniejszenie wydajności pracy instalacji, co ma miejsce w przypadku dachów skośnych.

Nowoczesny dom

                                                                            Sposób montażu 

Większość dachów płaskich wykonana jest z membran pvc oraz papy. W związku z tym, firma Budexpert stosuje wyłącznie nisko obciążeniowe systemy montażowe, tak aby nie dziurawić dachu.
W stosowanych przy komponentach, moduły fotowoltaiczne są balastowane dzięki czemu  wykorzystują własny ciężar i są w stanie wytrzymać działanie wiatru i śniegu.

panele, moduły, fotowoltaika

                                                                            Fakty i mity

Mity

-Instalacja nie produkuje prądu zimą.Energia nadal jest wytwarzana jednak w mniejszym stopniu, jest to oczywiście spowodowane dostępnością promieni słonecznych oraz długością dni. 

-Instalację jest w stanie zamontować każdy. W internecie można znaleźć wiele filmików pokazujących jak zamontować panele fotowoltaiczne. Jednak do prawidłowego wykonania całego montażu jest potrzebne nie tylko doświadczenie dekarskie ale i elektryczne.

-Instalacja jest w stanie pracować sprawnie tylko przez 5 lat. O ile w Polsce instalacje fotowoltaiczne są nowością, to w wielu miejscach na świecie produkują prąd od wielu lat. Badania pokazują, że ich wydajność maleje nieznacznie.


 Fakty

-Do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim o kącie nachylenia większym niż 3 stopnie  potrzebna jest ścisła współpraca z dekarzem

-Korzystając ze współpracy z firmą Budexpert jesteś pewien, że Twój dach zachowa wszelkie parametry techniczne i gwarancje 

-Jako jedyni na rynku dajemy 5 letni okres gwarancyjny na wykonaną instalację 

Fact or Fake concept, Hand flip wood cub
Dachy płaskie: Usługi
bottom of page